Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Obrazek


Jaká je žena....


Když Pán Bůh vytvořil ženu, pracoval už šestý den přesčas...

Anděl se zjevil a řekl: "Proč se tou jednou bytostí zabýváš tak dlouho?"

A Pán Bůh odpověděl: "Viděl jsi její specifický popis? Musí být kompletně omyvatelná, ale ne plastická, musí mít 200 pohyblivých částí, všechny nahraditelné, musí fungovat na černé kávě a zbytcích, musí mít lano, které udrží najednou dvě děti a které zmizí, když ty se pak postaví na vlastní nohy... Musí mít polibek, co vyléčí cokoliv od odřeného kolena ke zlomenému srdci a musí mít 6 párů rukou...."

Anděl byl ohromený tímto požadavkem.

Pán Bůh zareagoval: "Víš, ty ruce to není problém. Problém jsou tři páry očí, co matky musí mít... Jedním párem oči musí vidět skrz zavřené dveře a bude se ptát dětí, co dělají i přesto, že to bude vědět... Další pár vzadu na hlavě, aby věděla, co potřebuje vědět, přestože si nikdo nebude myslet, že to dokáže... No a třetí pár bude vpředu na hlavě. Ty jsou na dívání se na plačící dítě, a těmi bude vyjadřovat, že mu rozumí a miluje ho i bez vyslovení byť jen jediného slova..."

Anděl se pokoušel zastavit Pána Boha: "Je to příliš práce na jeden den, počkej aspoň do zítřka, pak to dokončíš!"

"Ale to nemůžu!" zaprotestoval Pán Bůh, "jsem tak blízko k dokončení tohoto stvoření. Je tak blízké mému srdci... Ona už uzdravuje sama sebe, když je nemocná, a dokáže živit rodinu!"

Anděl přistoupil blíž a dotkl se ženy: "Ale ty jsi ji udělal tak měkkou, Pane..."

"Je měkká," souhlasil Pán Bůh, "ale taktéž jsem ji vytvořil tvrdou a neochvějnou. Ty nemáš ponětí, v čem musí vytrvat, nebo co úspěšně dokončit..."

"Bude schopná myslet?" zeptal se Anděl.

Pán Bůh odpověděl: "Nejenže bude schopná myslet, ale bude schopná i zdůvodňovat a vyjednávat."

Anděl si potom něčeho všiml, natáhl se a dotkl se tváře ženy. "Aj, vypadá to, že tenhle model ti promoká. Říkal jsem ti, že jsi do ní zkoušel vložit příliš mnoho."

"To není promokání!" namítl Pán Bůh, "to je slza."

"Na co je slza?" zeptal se Anděl.

Pán Bůh odpověděl: "Slza je její způsob pro vyjadřování radosti, smutku, její bolesti, jejího rozčarování, její samoty, jejího žalu i hrdosti..."

Anděl byl ohromený. "Ty jsi génius, Pane. Myslel jsi na všechno."

"Ženy mají sílu, co okouzlí muže... Nosí děti, nosí utrpení... Nosí povinnosti, ale přitom drží pohromadě štěstí, lásku a radost... Usmívají se, když chtějí křičet... Zpívají, když chtějí plakat... Pláčí, když jsou šťastné a smějí se, když jsou nervózní... Perou se za všechno, čemu věří... Postaví se proti nepravosti... Neberou "Ne" jako odpověď, když věří v lepší řešení... Nepotřebují nové boty, aby je mohly mít jejich děti. Jdou k lékaři s ustaranou přítelkyní. Milují nepodmínečně... Pláčí, když jejich děti excelují a radují se, když jsou jejich přátelé oceněni... Jejich srdce se lámou, když zemře přítel. Trápí se při ztrátě člena rodiny, ale stále jsou silné... I když si myslí, že už jim žádná síla nezůstala. Vědí, že pohlazení a polibek vyléčí zlomené srdce. Ženy jsou různých velikostí, barvy a tvarů... Budou řídit, létat, chodit, běhat. Srdce ženy je to, co způsobuje, že se svět otáčí... Ženy dělí od mužů mnohem víc než jen porod - nosí radost a naději... Nabízí soucit a ideály. Ženy mají vždycky co říct a co darovat..."
Obrazek


Voják potřebuje meč, vládce trůn, filozof knihy, básník pero, žena však bojuje a vítězí jediným pohledem....

               Aert van der Neer 
Někteří z nás, kteří žijeme v manželství už nějaký  ten rok, si občas určitě klademe otázku, jestli to, co prožíváme, je ještě láska... Moc pěkně to popisuje E. Bombecková ve své knize "Jak (ne)zvládnout manželství.":

 
LÁSKA  je, když vyleze v noci z teplé postele a jde se podívat, jestli jsou všechny dveře zamčené, když mám dojem, že jsem něco zaslechla....

LÁSKA  je, když mi dá pizzu s dvěma plátky papriky, i když sám miluje papriku...

LÁSKA  je, počíná-li si vzrušeně nad vyšívacím vzorem, který jsem si koupila za dvaasedmdesát dolarů, i když oba dobře víme, že jsem ještě nedokončila tu prošívanou deku, povlak na polštář, kuchyňské záclony a háčkovaný kobereček...

LÁSKA  je naštvat se na děti ve stejnou chvíli, když jsem na ně naštvaná já...

LÁSKA  je, když nastaví sedadlo pro řidiče v autě co nejvýš, když vystupuje, abych to nemusela dělat já...

LÁSKA  je, když spolu vymalujeme pokoj a on mi na chvíli půjčí váleček, zatímco sám myje okna...

LÁSKA  je, když si nikdy nepamatuje, kolikáté narozeniny slavím...

LÁSKA  je, když se naučí vařit kávu a ví kde jsou hrnečky...

LÁSKA  je, když předstírá žárlivost na mého starého přítele, který se stal knězem...

LÁSKA  je, když nikdy nedrží dietu, když já jsem tlustá....

LÁSKA  je, když mi dá jako první noviny s ženskou přílohou, i když jsou v téže části novin zprávy ze sportu...

LÁSKA  je, když se ovládne a nevysvětluje mi, jak funguje termostat....

LÁSKA  je spousta maličkostí. Nemusí být vždy vyřčena jen dvěma slovy. Někdy lze použít i čtyři slova: "Natankoval jsem ti auto...."

 
Tak co? Máme se ještě rádi? 
 

Minulou noc šla naše čtyřčlenná babská parta do nočního klubu, kde byl mj. i pánský striptýz. Jedna z nás se chtěla vytáhnout před ostatními a vytáhla 200 Kč, a když k nám přitančil jeden ze striptérů, olízla bankovku a přilepila mu ji na pravou půlku... Další ji chtěla přebít a tak vytáhla z peněženky 500 Kč, kývla na tanečníka a přilepila mu jí na levou půlku... To už třetí kámoška vytahovala tisícovku a jak urvaná ze řetězu kývala na tanečníka taky. Ten se přibližoval velice vlnivými pohyby a už jsem se bála, kam mu ji přilepí... Naštěstí se tanečník v poslední chvíli otočil a tak přistála tisícovka opět na jeho pěkném pevném pozadí...  

Celkem jsem si oddychla, ale jen do chvíle kdy jsem si všimla, že tančí  směrem ke mě a čeká, že ho taky odměním. Něco jako - že teď jsi na řadě ty – a už kroutí zadkem přímo přede mnou... Bylo mi hrozně, veškerá pozornost baru směřovala na mě a všichni čekali, jakou bankovku vytáhnu a jestli přetrumfnu kamarádky.Tanečníkův zadek s bankovkami se mi vlnil před očima a já v kabelce šmátrala po peněžence... Co mám dělat?  

Najednou se ve mně probudila pravá žena! Vytáhla jsem svoji bankovní kartu, protáhla jsem ji mezi jeho půlkami, vzala si těch 1 700, otočila se a v klidu odešla... 

 

Krásně popsáno..

Malý chlapec se zeptal mámy: "Proč pláčeš?" "Protože jsem žena," řekla mu. "Nerozumím!" řekl syn. Jeho máma ho jen objala a řekla: "A nikdy ani neporozumíš." Později se chlapec zeptal svého otce: "Proč se mi zdá, že máma pláče bez důvodu?" ... "Všechny ženy pláčou bez důvodu," bylo všechno, co mohl otec odpovědět. Malý chlapec vyrostl a stal se mužem, avšak stále nerozuměl, proč ženy pláčou. Nakonec zavolal Bohu a když se dovolal, zeptal se: "Bože, proč se ženy rozpláčou tak lehce?" Bůh odpověděl: "Když jsem stvořil ženu, musela být výjimečná. Udělal jsem její HRUĎ dost silnou na to, aby unesla váhu světa, ale natolik jemnou, aby poskytovala pohodlí. Dal jsem jí vnitřní SÍLU, aby vydržela porod dítěte a odmítnutí, které mnohokrát zažije od svých dětí. Dal jsem jí TVRDOST, která jí pomůže stále pokračovat, když se všichni ostatní vzdávají a starat se o svoji rodinu navzdory chorobám a únavě, bez stěžování si. Dal jsem jí CIT milovat svoje děti za všech okolností, dokonce i tehdy, pokud ji její dítě hluboce zraní. Dal jsem jí SÍLU přijmout svého manžela navzdory jeho chybám a zformoval jsem ji z jeho žebra, aby chránila jeho srdce. Dal jsem jí MOUDROST, aby věděla, že dobrý manžel nikdy nezraňuje svou ženu, ale někdy zkouší její sílu a rozhodnost stát vedle něj bez výhrad. A nakonec jsem jí dal SLZU, kterou uroní, která je výlučně její, aby ji použila kdykoliv ji bude potřebovat, aby to zvládla. Na tu slzu má opravdu právo, nikdo nevydrží bez slova tolik jako žena! " Krása ženy není v šatech, které nosí, v postavě, kterou má, ani ve způsobu jakým si češe vlasy. Krása ženy musí být v jejích OČÍCH, protože ty jsou bránou k jejímu srdci, místu, kde sídlí láska. ... Dejte si velký pozor, abyste nerozplakali ženu, protože Bůh počítá její slzy! Žena vyšla z mužova žebra, ne z jeho nohou, aby byla pošlapána, ne z jeho hlavy, aby byla povýšená, ale z jeho boku, aby mu byla rovnou ... Z místa pod ramenem, aby byla CHRÁNĚNA, a vedle srdce, aby byla MILOVÁNA ...

 
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář